17. 6. 2014

Stručně v odkazech 06/17/2014: Dvakrát o "tak trochu jiných" dětech

Děti úplňku | Téma - RESPEKT.CZ

"Není jich mnoho, ale přibývají. Rozbíjejí si hlavu o zeď nebo se tlučou pěstmi do tváře. Házejí věcmi kolem sebe, proskakují okny, vrhají se pod kola aut, koušou a křičí. Děti s těžkým autismem a nezvladatelným chováním rozvracejí rodiny i veřejné instituce. Neumíme jim pomoci a společnost na ně není ani trochu připravená. Vím, o čem mluvím. Má dcera je jedním z nich." 

Bravurní článek, který boří mýty o tom, jak se díváme na autisty. Oni to nejsou pouze geniální matematici...Chytrák Tim: Inkluze - dveře otevřené

"Odhaduji, že speciální pedagogika se bude muset poměrně brzy stát součástí běžného studia všech oborů na pedagogických fakultách nezávisle na stupni vzdělávání. Integrace totiž není pouze o dětech, resp. o žácích, ale také o flexibilní vybavenosti učitelů. "


Další zajímavá citace z článku:
  • Kromě toho i práce asistenta pedagoga je natolik specifická, že kromě odbornosti vyžaduje velkou dávku empatie. Z vystoupení dvou asistentek každý účastník musel pochopit, že pokud veřejná poptávka povede k posilování inkluzivních procesů, bude třeba zapracovat hlavně na lidech.
Posted from Diigo. The rest of my favorite links are here.

0 komentářů:

Okomentovat

Upozornění: Váš komentář prochází schvalováním, mějte trpělivost, pokud se nezobrazí obratem. Děkuji Pavlína