2. 8. 2014

Rozšířená realita ve výuce

Nabízím zde několik vybraných odkazů na články, ve kterých autoři sdílí své zkušenosti s virtuální/rozšířenou realitou ve výuce.
Nové! Video, jak si s virtuální realitou pohrál National Geographic.

Podívejte se na druhý online seminář o tabletech ve školách, který se konal 24. 4. 2014. Tentokrát má podtitul: Tak trochu jiná realita - rozšířená realita ve školePodrobnosti >>

Co jsme vyzkoušeli a zažili s rozšířenou realitou

Využití této technologie ve školství by mohl dát učebnicím úplně jiný rozměr.[1]
V článku nabízí B. Hora velmi komplexní seznam zajímavých aplikací pro iPad, které pracují s rozšířenou realitou (= augmented reality - AR). 

Podklady pro AR většinou fungují na principu vytištěného listu, který prostřednictvím aplikace v tabletu zobrazí objekt ve 3D - vybarvený obrázek, vozítko Curiosity, model Dantova pekla, Pražský hrad apod.

Jinou variantou AR, které umožní žákům zkontrolovat si výsledky své práce prostřednictvím aplikace v tabletu.

…a vrstevnice budú brnkačka! | Sopúšik žije na nete

Pri sledovaní okruhu svojich virtuálnych známych som narazil na fantastickú aplikáciu LandscapAR augmented reality, ktorá sama vysvetlí deťom, čo sú to VRSTEVNICE.[2]

Rozšířená realita a chemie (Učte s námi)

Stáhnete aplikaci, slepíte papírové kostičky a máte virtuální kostičky z jednotlivých prvků. A když k sobě přiblížíte dvě vhodné, tak budete mít i sloučeniny.[3]


Další zajímavé odkazy k rozšířené realitě můžete najít v mých záložkách Diigo s tagem "rozšířená realita" nebo v komunitě GEG Děčín, která má pro rozšířenou realitu připravené diskuzní fórum.

Rozšířená realita mezi lidmi

National Geographic spolu s UPC nabídl lidem v obchodním centru virtuální realitu. Také by se vám to líbilo?

Zdroje:

[1] HORA, B. "Co jsme vyzkoušeli a zažili s rozšířenou realitou (RA)." I-sen.cz, 2013. Web. 23 Mar 2014. <http://www.i-sen.cz/clanky/praxe/co-jsme-vyzkouseli-a-zazili-s-rozsirenou-realitou>.

[2] BÉLIK, M. "...a vrstevnice budú brnkačka!." Sopúšik žije na nete, 2014. Web. 23 Mar 2014. <http://sopusik.wordpress.com/2014/03/23/a-vrstevnice-budu-brnkacka/>.

[3] RAMBOUSKOVÁ, J. "Rozšířená realita a chemie - Učte s námi." Sites.google.com, 2014. Web. 23 Mar 2014. <https://sites.google.com/site/uctesnami/inspirace-z-vyuky/rozsirenarealitaachemie?pli=1>.

0 komentářů:

Okomentovat

Upozornění: Váš komentář se ihned zobrazí pro všechny návštěvníky stránek.