21. 7. 2015

Stručně v odkazech 07/21/2015: Dílna čtení a soc. sítě pro čtenáře

Vyučování - Gramotnost - Dílna čtení a sociální sítě pro čtenáře

"Když se řekne sociální síť před učiteli, většina z nich zaujme značně rezervovaný postoj. Ale nebudu teď mít na mysli Facebook nebo Twitter, ale síť, kterou si tvoří mezi sebou čtenáři. Na stránkách takových sítí si čtenáři zapisují, které knihy přečetli a jaký na ně mají názor. Vzniká tak inspirativní místo, kde zkoumáme, jak vnímají knihy ostatní, zda je cítíme stejně, pátráme po odpovědi na svou dotírající otázku nebo prostě jen hledáme, co číst dál."

Další zajímavé citace:

  • Cílem hodiny proto samozřejmě nebylo, aby si každý zařídil účet na Databázi, ale aby děti věděly, že něco takového existuje a že tu mohou nalézat inspiraci. Zároveň se děti učily porovnávat své náhledy na knihy, diskutovat s nimi (alespoň na papíře) a nechat se jimi obohacovat. Několik z nich si jistě tuto možnost bude do budoucna pamatovat.


Posted from Diigo. The rest of my favorite links are here.

Další užitečné odkazy:

Zdroje:

KOVAŘÍKOVÁ, L. Vyučování - Gramotnost - Dílna čtení a sociální sítě pro čtenáře . [online]. [Accessed 22 Jul. 2015] Available at: <http://www.vyucovani.estranky.cz/clanky/gramotnost/dilna-cteni-a-socialni-site-pro-ctenare.html>.

makunin. Pixabay.com. [online]. [cit. 2015-07-22]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: <https://pixabay.com/en/read-book-reading-literature-books-369040/>.

0 komentářů:

Okomentovat

Upozornění: Váš komentář prochází schvalováním, mějte trpělivost, pokud se nezobrazí obratem. Děkuji Pavlína