5. 4. 2014

Nebezpečí v e-mailové schránce

[25.9.2010] Effective Communication Tip for Teachers Using Email With Parents: "Effective communication while using email with parents is possible when teachers remember these two important tips."

Asi bych už musela prstíčkem hrabat, špendlíčkem kopat, abych našla učitele, který neumí obsluhovat e-mailovou schránku. A stále častěji využíváme tento nástroj i v komunikaci s rodiči. Zaujala mne dvě důležitá pravidla, která bychom jako pedagogové měli dodržovat...

Aktualizace:

  • [5.4.2014] Online prostředí pro rodičovskou tvorbu a plnou kontrolu nad emailovou schránkou dítěte.

Je třeba mít na paměti, že:
  • písemná komunikace postrádá osobní kontakt včetně gest a modulace hlasu;
  • vše, co napíšeme, už nelze vzít zpátky (ani zapřít) - vlastně psaním e-mailů vytváříme stále nové a nové právní dokumenty (to je hlavním tématem anglicky psaného příspěvku).

Samozřejmostí je, že známe a dodržujeme pravidla e-mailové etikety. Pokud jste přáteli opakování, můžete si pročíst doporučení Microsoftu, Filozofické fakulty v Bratislavě nebo "lidový přehled".
Samostatnou kapitolou je kontrola dětské emailové komunikace

Domnívám se, že by každý rodič měl minimálně seznámit své dítě s možnými bezpečnostními riziky emailové komunikace. A to ani nemluvím o tom, že by zpočátku měl mít rodič emailovou schránku svého dítěte pod kontrolou. Jak na to?

Potkala jsem zajímavou službu - https://tocomail.com. Nabízí rodičům mít v podstatě plně pod kontrolou emailovou komunikaci svého dítěte například tím, že:

  • rodič schvaluje kontakty, kterým dítě může psát;
  • rodič má k dispozici plný přehled nad komunikací (je informován do své emailové schránky nebo může využít přehled v online prostředí Tocomailu);
  • rodič vytváří emailovou schránku dítěte.
Několik printscreenů se stručnými komentáři (pro zobrazení fotografií je třeba cca 2x kliknout na náhled):


Další zajímavé odkazy


0 komentářů:

Okomentovat

Upozornění: Váš komentář prochází schvalováním, mějte trpělivost, pokud se nezobrazí obratem. Děkuji Pavlína