12. 12. 2015

Vytvořte si pexeso, domino, ... (doplněno)


[28.1.2010] Stále hledáte obrázky a kartičky? Tvoříte tabulky, kupujete pexesa? Už není třeba, vytvořte si několika kliknutími kartičky podle tématu, které zrovna probíráte ze stránek http://www.dltk-cards.com/.

[12.12.2015] Nové! Ale pokud nechcete nic tvořit, stačí se podívat, kde už je co vytvořeno. Třeba na portál http://www.pexeso.net/.


Pro snadnější pochopení práce s Printable Cards jsem vytvořila krátkou prezentaci. Ta vás provede jednotlivými kroky tvorby pexesa. Ostatní druhy kartičkových her se tvoří velmi podobně.


Podobné

Podobný nástroj na rychlé vytvoření pomůcek (vyzkoušeno domino a kostka) naleznete v odkazu Metodického portálu RVP.CZ s názvem Tools for Educators.

Nové! Nechcete tvořit, protože už je toho hodně vytvořeno? Stáhněte si z portálu Pexeso.net

Na adrese http://www.pexeso.net/ najdete nejen nástroj pro tvorbu, ale především poměrně pěknou nabídku již vytvořených pexes pod licencí CC. Stačí tedy vyhledat příslušné kartičky (vlevo najdete třídění podle témat, nebo vyzkoušejte klasické vyhledávání).

Vyhledané pexeso je možné hrát online nebo na tabletu se systémem Windows (Windows store).
K tisku doporučuji vybrat z posledních dvou voleb (A4, kartičky 5x5 cm nebo 4x4 cm).


Která pexesa bych na 1. stupni možná vyzkoušela:

Mohlo by potěšit v zimním období: Frozen.

Zdroj ilustračního obrázku:

Qz10. Wikimedia.org : Memory (game) [online]. 2007-01-03 [cit. 2015-12-12]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: <https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Memory_(game).JPG>.

0 komentářů:

Okomentovat

Upozornění: Váš komentář prochází schvalováním, mějte trpělivost, pokud se nezobrazí obratem. Děkuji Pavlína