19. 1. 2014

16. PEPOUŠovo vlnobití IV: Umíme vysvětlit žákům, proč je učivo našeho předmětu důležité?

Přijďte mezi "trochu jiné pedagogy" do online diskuze. Připojte se a přispějte k obohacení našich/vašich zkušeností. Vlnobití probíhají na síti Google Plus.
Téma: Umíme vysvětlit žákům, proč je učivo našeho předmětu důležité?
Následují diskuzní témata. Pro zobrazení odpovědí, popř. dopsání odpovědi, klikněte na ikonu komentářů a rozbalte nabídku.Nenabízelo hlasování téma, které by vás zajímalo? Napište je na nástěnku. Slibuji, že se vaše téma v hlasování objeví.

Jak se v den konání k vlnobití napojit? Velmi snadno: stačí kliknout na tento Odkaz: https://plus.google.com/s/%23vlnobiti4-16. Zobrazí se Vám sociální síť Google Plus s výběrem připravených otázek (jsou označené #vlnobiti4-16). Pokud máte účet Google, přihlašte se a můžete ihned psát komentáře.


"Why Do We Need to Learn This?" | Edutopia


Proč (se) to máme učit? Otázka, kterou si kladou většinou studenti, ale někdy i učitelé...

Často se autor odvolává k "rozvoji přehledu". Přeci jen v dnešní době nevíme, čím se nakonec budeme zabývat - takže není nikdy nadarmo mít trochu "širší rozhled".
"You need to learn this because some day when you have a child who asks you for help and you can't help because you don't know it, you won’t feel stupid.”
"Přeci se nechcete cítit hloupě, až se vás vaše dítě zeptá na něco z tohoto oboru a vy byste nevěděl, jak odpovědět!"

0 komentářů:

Okomentovat

Upozornění: Váš komentář prochází schvalováním, mějte trpělivost, pokud se nezobrazí obratem. Děkuji Pavlína