1. 3. 2016

PEPOUŠovo vlnobití VI.: Mezinárodní projekty a spolupráce

Již šestým rokem se schází otevřená komunita učitelů různých stupňů vzdělávání, aby se její členové podělili o své zkušenosti, představy a domněnky z oblasti vzdělávání.

Záleží zcela na vás, zda se zapojíte pouze do některé části, nebo (v ideálním případě) s námi projdete měsíční téma Vlnobití celé, tj. zapojíte se do diskuze na Metodickém portálu RVP.CZ i se zúčastníte online chatu.


Téma měsíce březen: Mezinárodní projekty a spolupráce

Jaké jsou vaše zkušenosti se zapojením do mezinárodních projektů (eTwinning, Erasmus+, European schoolnet aj.)? Co byste poradili zájemcům o zapojení se do mezinárodní spolupráce? 
Vítejte v tématu PEPOUŠova vlnobití pro měsíc březen!

Podrobné odkazy na jednotlivé diskuzní oblasti:

  • Proč a kdy zařazovat mezinárodní projekty do výuky? Jaké přínosy má taková spolupráce pro učitele, žáky, pro školu? Jaká rizika může mezinárodní spolupráce přinášet? Jak a kdy jste zkusili mezinárodní projekt zařadit do výuky svého předmětu?
  • Jak se do mezinárodní spolupráce zapojit? Jaké portály/prostředí umožňují snadnou spojení se zahraničními zájemci o společný projekt? Jak postupovat při hledání partnerů? Máte nějaké dobré rady, co by mohlo pomoci začínajícím projektovým partnerům? Jakou jazykovou úroveň vyžaduje zapojení do mezinárodního projektu?
  • Jaké postupy, náměty spolupráce se vám osvědčily? Máte nějakou doporučenou strukturu mezinárodního projektu? Jak by měla probíhat komunikace mezi projektovými partnery? Můžete doporučit nějaký projekt, který byl úspěšný a který by mohl zájemce inspirovat? Co se vám nepovedlo, aneb Poraďte, ať nemusí ostatní dělat stejné chyby jako vy.
  • Je vhodné (a jak) zapojit další partnery do projektu? Je třeba informovat vedení školy o zapojení se do projektu? Je nutná podpora ze strany vedení školy? Zkoušeli jste zapojit do spolupráce i rodiče, ostatní žáky školy apod? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Přehled všech otázek k tématu zde.

Pozn. Jako registrovaný uživatel Metodického portálu RVP.CZ si můžete nechat zasílat e-mailem informace o nových příspěvcích ve fóru. Stačí klepnout na Sledovat fórum.

ilustrační foto

Výběr zajímavých myšlenek a otázek můžete sledovat na Twitteru. Stačí zadat tag #vlnobiti.

Užitečné odkazy:

0 komentářů:

Okomentovat

Upozornění: Váš komentář prochází schvalováním, mějte trpělivost, pokud se nezobrazí obratem. Děkuji Pavlína