6. 8. 2010

Otázky, které si klade každý učitel na začátku roku

Ed nám nabízí 10 otázek k zamyšlení dřív, než začne nový školní rok. Já volím 7 z nich. Které nejvíc osloví vás?
 • Kdo je v centru výuky: učitel nebo žák?
 • Co je důležitější: spolupráce nebo ticho?
 • Musí každý žák dělat ve stejnou chvíli totéž?
 • Jak se rozvíjí myšlení?
 • Jak mohu podpořit aktivitu žáků?
 • Proč je to na nástěnce/na zdi/na tabuli?
 • Musí výuka probíhat pouze ve třídě?


s odkazem na:
"We’re moving into a brand new school building in 2011, which will mean exciting opportunities for change. (More about that later). Meanwhile I have started to think about what to take. Here’s my current thinking…"


.....
Podobné články:

2 komentářů:

 1. Ahojky Pavlíno, máš pravdu, že se nad podobnými otázkami zamýšlím. Nastupuji na ZŠ, budu třídní a všechny tyhle otázky mi teď běhají hlavou. I pravidla z portálu rvp.cz, které z knížky First days of school tam jedna kolegyně uvedla jako inspiraci pro ostatní. A říkám si, co bude pro moje děti nejlepší? A pořád si promýšlím, co a jak budeme dělat a proč... Ale z minulých zkušeností vím, že stejně to pak dopadne trošku jinak, než jsem si představovala... ale to je asi normální...

  OdpovědětVymazat
 2. Největší "sranda" je, když se o prázdninách chystáš na ... ročník a během přípravného týdne se dozvíš, že budeš učit úplně jiný, že učíš jiné předměty, než jsi čekala apod. Bohužel, i tohle se stává.
  Přiznám se, že letos jdu trochu s obavou do školy - proměna vedení s sebou vždycky přináší nečekané obraty a změny.

  Ano, plánuji si, co všechno a jak budeme během školního roku podnikat (zvlášť se zaobírám inovací tematických plánů - ani ne tak obsahu jako spíš formy), během roku pak zjišťuji, že jsem se vznášela hoodně nad zemí.
  Ale každým rokem se vždy snažím znovu a znovu posunout výš směrem ke svým vysněným cílům. Tak třeba ke stáří dohlédnu na vrchol ;-)

  Díky za komentář i zmínku o Metodickém portálu. Je vždy vítána.

  OdpovědětVymazat

Upozornění: Váš komentář se ihned zobrazí pro všechny návštěvníky stránek.